Zasłużone zwycięstwo.

0:1 35` Marcin Gołębiowski - as. Marek Pajda

0:2 42` Marcin Gołębiowski - rzut karny

0:3 82` Grzegorz Owarzany - as. Dawid Lizak

Zorza Zarzecze: Rząsa D, Ciesielski (42` Wojtaszek), Sowiński, Nowosiad (57` Kudła), Rząsa R, Stecko, Luch, Ziętek (70` Gliniany), Szczepański (39` Tytuła), Pakuła, Majkutowski (72` Mikołajek)

Płomień: Sochacki, Pajda Ł, Kuźniar, Kuziemko M, Hulak, Skiba K (68` Owarzany), Sawa (64` Żołyniak), Kuziemko P, Gołębiowski, Lizak (87` Skuratko), Pajda M

Kartki żółte: Mikołajek --- Pajda Ł, Sawa

Czerwona kartka: Rząsa D - faul na zawodniku

Sędziowali: Damian Kublas - Hubert Poczekajło, Kazimierz Buryło (Jarosław)

W dzisiejszym meczu byliśmy pełni obaw, wiedzieliśmy, że będzie to mecz, który do łatwych nie należy i jeśli stracimy punkty to będzie spory spadek w tabeli. Okazało się, że były to tylko obawy. W pierwszej części spotkania przez pierwsze 10 minut to gospodarze dyktowali tempo gry. Z czasem nasi zawodnicy rozpracowali mechanizm sterujący zawodnikami Zorzy i nasze akcje sprawnie przechodziły w pole karne gospodarzy. Swoją okazję gospodarze mieli w 6 minucie, jednak na posterunku czuwał Jakub Sochacki. W 13 minucie dobrą szansę miał Marek Pajda jednak jego strzał po ziemi i pod wiatr nie sprawił problemu bramkarzowi Zorzy. Pięć minut później "Maro" próbował swoich sił przy rzucie wolnym, jednak i tym razem piłka nie wpadła do bramki, tylko przeleciała kilka centymetrów nad poprzeczką. W 32 minucie Dawid Lizak miał dobrą okazję, ale strzał był niecelny. 3 minuty później Marek Pajda podaje do Marcina Gołębiowskiego a ten strzałem z 20 metrów pod poprzeczkę nie daje szans bramkarzowi. Zorza Zarzecze miała świetną okazję z rzutu wolnego, kiedy uderzał Stecko, lecz i tym razem Jakub Sochacki pokazał swój kunszt bramkarski i nie pozwolił na to aby nasza ekipa straciła bramkę. W 41 minucie Dawid Lizak otrzymał dobrą prostopadłą piłkę i wyszedł sam na sam z bramkarzem, ten jednak faulował Dawida w polu karnym. Sędzia Damian Kublas bez wahania wskazał na wapno i ukarał Dariusza Rząsę czerwoną kartką. Po chwili Ciesielskiego zmienił Wojtaszek - rezerwowy bramkarz. Kibice Zorzy mieli nadzieję, że bramkarz poradzi sobie ze strzałem. Do piłki podszedł Marcin Gołębiowski i po raz drugi w tym meczu trafił do siatki rywala.

W drugiej połowie już w 49 minucie okazję miał Marek Pajda, jednak jego strzał ponownie minął światło bramki. Mimo braku jednego zawodnika piłkarze Zorzy zagrali lepiej drugą część spotkania i chwilami byli zespołem, który przeważał na boisku, co pokazało jak silnym są zespołem. W 54 minucie dobrą okazję miał Luch, zmarnował on swoją szansę posyłając piłkę nad poprzeczką. Mając korzystny rezultat Płomień postanowił grać z kontry i opłaciło się to w 82 minucie. Dawid Lizak idealnie w tempo podał do Grzegorza Owarzanego. Wyszedł on sam na sam z bramkarzem i strzałem w długi róg po ziemi pokonał golkipera i tym samym zgasił płomyk nadziei w sercach kibiców Zorzy Zarzecze. Do końca spotkania kontrolowaliśmy sytuację na boisku, a w 92 minucie dobrą okazję miał Kamil Hulak, kiedy to podawał do niego Grzesiek Owarzany. Piłka jednak wylądowała zbyt daleko od nogi Kamila i musiał on najpierw przyjmować.

Po końcowym gwizdku nasz zespół miał powód do radości, bowiem awansowaliśmy w tabeli na trzecie miejsce. Za tydzień kolejne spotkanie - naszym rywalem będzie KS Kisielów - Pełnatycze - spotkanie zaplanowany na 14:00

autor: ~anonim 2014-10-20 10:37:05

avatar trzeba przyznać że przy faulu bramkarza zorzy zawodnik był na metrowy spalonym czego nie zauważył sędzia który się spóźniał za akcją

autor: Dejv96 2014-10-20 13:16:48

Profil Dejv96 w Futbolowo Patrząc z perspektywy sędziego, który był w równej linii z ławką rezerwową gości to spalonego rzeczywiście nie było, ale jeśli Wy uważacie inaczej to nie wprowadzajmy zamętu i wyjaśnimy to zaraz. Jeśli Waszym zdaniem był tam spalony to nie macie czego przeżywać, bo sędzia boczny podniósł chorągiewkę wtedy, gdy go nie było (dwa razy) pod Waszą bramką. Myślę, że jeśli nawet wtedy by podniósł to później tak czy tak druga bramka by wpadła. Pozdrawiam i życzę Wam powodzenia w najbliższych meczach.

autor: Dejv96 2014-10-21 22:55:46

Profil Dejv96 w Futbolowo Komentarze będą ukazywały się po akceptacji przez administratora z powodu nadmiernego chamstwa jakie zostaje wprowadzane przez komentujących (anonimów, bo nie mają odwagi podpisać się pod tym). Strona zawsze utrzymywała wysoki poziom kultury i będziemy nadal pielęgnować tą tradycję. Pozdrawiam.

autor: ~wtf 2014-10-21 23:10:13

avatar Po co w ogóle odpisywać? Niech sobie płaczą.

autor: ~Zorza 2014-10-22 14:25:05

avatar Gratuluję i powodzenia w następnych meczach