Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2015/2016

• autor: Dejv96, 2015-12-03 20:36

Od końca rundy jesiennej minęło już prawie 3 tygodnie. Przyszedł również czas na krótkie podsumowanie połówki sezonu w wykonaniu naszego zespołu. W rozwinięciu znajdziecie pełną klasyfikację strzelców wraz z innymi statystykami.

Już niedługo, bo w najbliższy weekend w niedzielę w godzinach wieczornych na stronie klubowej pojawi się plan sparingów na okres przygotowawczy do rundy wiosennej.

Mistrzem rundy jesiennej został Huragan Gniewczyna, który zgromadził na swoim koncie 35 punktów i spokojnie spędzi zimę na fotelu lidera. Tuż za zespołem z okolic Przeworska znajduje się doświadczony zespół Granicy Stubno z 34 punktami. Na ostatnim stopniu podium znalazł się Start Pruchnik, który na swoim koncie ma 33 punkty.

Patrząc na tabelę od końca to najwięcej pracy w okresie przygotowawczym czeka zespół z Oleszyc, który ma tylko 8 punktów i jeśli nie poprawi zdobyczy punktowej, to czeka go los Roztocza Narol, które w tamtym sezonie było w podobnej sytuacji. Przed Czarnymi znajduje się drugi beniaminek a za razem zespół z naszej gminy - Makovia Makowisko, który zajmuje 15 pozycję z 12 punktami. Punkt więcej ma zespół Błękitnych Grzęska, którym krótko mówiąc gra nie klei się od kilku miesięcy.

Płomień rundę jesienną zakończył na wysokiej 5 pozycji z dorobkiem 25 punktów. Do strefy spadkowej tracimy 12 punktów i to sprawia, że jesteśmy w dobrej sytuacji i nie musimy czuć się zagrożeni. W ostatnich spotkaniach gra uległa poprawie, co poskutkowało odrobieniem strat do lidera. Nasza drużyna do Huraganu na trzy kolejki przed końcem traciła 14 punktów. Wraz z zakończeniem rundy strata ta wynosi już tylko 10 punktów, więc żadna z ekip nie odskoczyła nam za daleko.

Płomień odniósł w zakończonej rundzie 7 zwycięstw, 4 remisy i 4 porażki. Bilans bramek: 27:22 (+5). Płomień więcej punktów zdobył w meczach wyjazdowych niż na własnym obiekcie.

Jeśli chodzi o mecze to można wyróżnić szczególnie dwa, gdzie było to spotkanie, które kończyliśmy w świetnych humorach a drugie, to kompromitująca porażka przed własną publicznością. Tak więc pierwszym spotkaniem był mecz z MKS Kańczuga i zwycięstwo 1:0 na inaugurację sezonu. Natomiast drugim spotkaniem była porażka 0:1 z Santosem Piwodą.

Najwięcej minut na boisku spędził Łukasz Pajda - 1350, za nim znajduje się kapitan Płomienia - Mateusz Kuziemko, który ma na koncie 1238 minut. Trzecią osobą, jest Kamil Pilch - 1208 minut.

Sędziowie pokazali nam łącznie 39 żółtych kartoników i 2 czerwone.

Najlepsi strzelcy: bramki/asysty (wg. punktacji kanadyjskiej)

1. Pajda Marek 5/4

2. Pilch Kamil 3/5

3. Skiba Artur 2/4

4. Owarzany Grzegorz 3/2

5. Kuziemko Mateusz 4/1

6. Kuźniar Szymon 4/0

7. Kurasz Bartosz 0/3

8. Hulak Kamil 2/0

9. Sawa Tomasz 1/1

Jasiewicz Dawid 1/1

11. Kuziemko Piotr 1/0

Pajda Łukasz 1/0

13. Szuflita Paweł 0/1

Pindak Piotr 0/1

Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w minionej rundzie a więc: Prezesowi Leszkowi Szczybyło, Trenerowi: Jarosławowi Kos, zawodnikom, kibicom i wszystkim, których tu nie wymieniłem. To dzięki pracy tych osób możemy się cieszyć z piątego miejsca w tabeli i mamy nadzieję o utrzymanie tej lokaty na koniec sezonu a jeśli los się uśmiechnie to powalczymy o wyższe miejsce.

Jako administrator strony klubowej chciałbym podziękować administratorom stron: Granicy Stubno i Błękitnych Grzęska z którymi już od kilku sezonów wspólnie pracujemy i myślę, że przekłada się to na wygląd stron i czas dodawanych na nich informacji.

Do zobaczenia na wiosnę!!!