• autor: Dejv96, 2016-05-08 20:38

Motor Grochowce 0:1 (0:0) Płomień Morawsko

Bramki:

0:1 67` Hulak Kamil - as. Skiba Artur

Motor Grochowce: Stawarz Paweł, Cichocki Arkadiusz, Wiatek Wiktor, Pałys Dariusz (76` Strzałkowski Artur), Jabłoński Mirosław, Kurylak Mateusz, Buksa Radosław, Tomaszewski Przemysław (57` Furtyk Adrian), Wach Rafał, Svyatyy Yuriy, Folwarski Kamil

Płomień Morawsko: Sochacki Jakub, Pajda Łukasz, Sawa Tomasz, Kuziemko Mateusz, Kuziemko Marcin, Zaprutkiewicz Adrian, Pilch Kamil, Skiba Artur, Bacza Cezary (62` Hulak Kamil), Kurasz Bartosz, Pajda Marek

Kartki żółte: Pałys Dariusz, Svayatyy Yuriy oraz Bacza Cezary, Kuziemko Mateusz, Kuziemko Marcin, Hulak Kamil, Sochacki Jakub

Sędziowali: Szczepański Paweł - Motyka Anna, Łuczyk Dariusz (Przeworsk)

Widzów: ok. 100 osób.

więcej w rozwinięciu>>>

Płomień jadąc w okrojonym składzie na mecz ligowy nawet nie przypuszczał jaka nagroda może czekać po usłyszeniu ostatniego gwizdka. Możemy to teraz powiedzieć otwarcie: JESTEŚMY PIERWSZĄ DRUŻYNĄ W SEZONIE 2015/2016 KTÓRA POKONAŁA MOTOR NA STADIONIE W GROCHOWCACH. Ostatni mecz na własnym obiekcie Motor przegrał 12 października 2014 roku (2:5 Sanoczanka Święte), dopiero po tym czasie Płomień przerwał serię meczy bez porażki i zdołał wywieźć 3 punkty z Grochowiec.

Od początku meczu nasi zawodnicy zagrali według założeń taktycznych a mianowicie zabezpieczyliśmy szyki obronne i czekaliśmy na rozwój wydarzeń i na jakąś kontrę. Jak się okazało pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem. W drugiej minucie gospodarze oddali groźny strzał zza pola karnego, lecz z tym strzałem poradził sobie Jakub Sochacki. W odpowiedzi postraszyć z rzutu wolnego próbował Artur Skiba, piłka po strzale poszybowała nad poprzeczką. Jeszcze jedną groźną akcję przeprowadził Motor w pierwszej połowie w 29 minucie, kiedy to z lewej strony jeden z zawodników podał w pole karne po ziemi i tylko bardzo dobra interwencja Tomka Sawy uchroniła nas od straty bramki. Gospodarze chcieli kilka razy wymusić na arbitrze presję do odgwizdania rzutu karnego, lecz sędzia główny Paweł Szczepański nie dał się podpuścić i nie miał zamiaru wskazać na wapno. W pierwszej połowie obie drużyny grę toczyły w środku pola i niezbyt często gościły pod polem karnym przeciwnika. Warto podkreślić, że zawodnicy Motoru i Płomienia nie szczędzili zdrowia i ofiarnie interweniowali w kilku sytuacjach.

Po rozpoczęciu drugiej części gry obraz spotkania uległ zmianie, a mianowicie obie ekipy stwarzały sobie więcej sytuacji do zdobycia bramki. W 51 minucie gospodarze mieli rzut wolny i tylko dzięki interwencji Jakuba Sochackiego nie straciliśmy bramki w tej sytuacji. Kilka minut później Marek Pajda uderzał z dystansu i piłkę zmierzającą do siatki pod poprzeczką zdołał wybić Paweł Stawarz, tą interwencję można śmiało okrzyknąć interwencją meczu. W 64 minucie Kamil Folwarski znalazł się w dogodnej sytuacji, gdyż piłka po zamieszaniu zatrzymała się na 3 metrze. Na szczęście w ostatniej chwili uderzenie zablokował Marcin Kuziemko i piłka przeleciała nad poprzeczką. W 67 minucie piłka z środka pola przeszła do Artura Skiby, nasz pomocnik zszedł do środka, ominął zwodem jednego z obrońców gospodarzy i podał prostopadłą piłkę do wychodzącego na pozycję Kamila Hulaka. Kamil nie zwykł takich sytuacji marnować i pewnym strzałem zdobył pierwszą i jak się później okazało ostatnią bramkę w tym meczu. Trafienie Kamila podrażniło tylko gospodarzy, którzy próbowali skonstruować jakąś zabójczą akcję, jednak wiele piłek było przechwytywanych i Płomień próbował wyprowadzić kontratak. Jedna z takich sytuacji miała miejsce w 71 minucie, kiedy to Kamil Hulak podawał do Marka Pajdy, ten był faulowany od tyłu przez jednego z obrońców. Do piłki doszedł jeszcze Artur Skiba, jednak jego strzał został zablokowany. W 77 minucie Kamil Furtyk zszedł do narożnika pola karnego i próbował zaskoczyć Sochackiego uderzeniem, lecz i jemu nie udało się pokonać bramkarza, gdyż piłka przeleciała obok słupka. W 80 minucie do rzutu wolnego podszedł Artur Strzałkowski, lecz po jego strzale piłka nie wpadła do siatki. W 81 minucie Marek Pajda znalazł się w polu karnym Motoru i chciał pokonać bramkarza, lecz wywalczył rzut rożny po pięknym zwodzie i nabiciu piłki. W 83 minucie Marek próbował strzelić w długi róg, jednak silny strzał zatrzymał Stawarz, który potrzebował kilku chwil aby podnieść się na nogi po obronie tej piłki. W 89 minucie gospodarzy rozegrali rzut rożny, w polu karnym główkował jeden z zawodników Motoru, lecz piłkę w rękawice złapał Jakub Sochacki. W ostatniej minucie meczu dobrą szansę na zdobycie bramki mieli jeszcze gospodarze, lecz piłka po uderzeniu przeleciała obok słupka.

Myślę, że naszym zawodnikom należą się gromkie brawa za niedzielne zwycięstwo. Zostawili oni bardzo dużo zdrowia na boisku, dobrze, że zaprocentowało to w postaci wyniku.