Huragan Gniewczyna 3:2 (1:2) Płomień Morawsko

0:1 30` Skiba Artur - as. Pajda Marek - strzał przy słupku.

0:2 40` Pajda Marek - as. Pilch Kamil - głową po wrzutce.

3:2 53` Konieczny Daniel

Huragan Gniewczyna: Groch Jacek, Gurak Łukasz, Kowalczyk Damian, Wojtas Tomasz, Klimek Dominik, Słysz Jakub, Słysz Adam, Chruściel Artur (46` Konieczny Daniel), Jagieła Łukasz, Bednarz Adrian (90+1` Rachfał Piotr), Mirek Krzysztof

Płomień Morawsko: Sochacki Jakub, Kuziemko Mateusz, Pajda Łukasz, Ilasz Krzysztof (55` Kuziemko Piotr), Kuziemko Marcin, Szuflita Paweł (62` Owarzany Grzegorz), Pilch Kamil, Skiba Artur (62` Bacza Cezary), Hulak Kamil, Kurasz Bartosz, Pajda Marek

Kartki żółte: Gurak Łukasz, Słysz Jakub, Konieczny Daniel, Jagieła Łukasz oraz Kuziemko Mateusz, Pilch Kamil

Kartki czerwone: Jagieła Łukasz (wulgarne odzywki do sędziego) oraz Pajda Łukasz (faul na zawodniku wychodzącym sam na sam z bramkarzem).

Sędziowali: Krzych Piotr - Furgała Mariusz, Pachołek Krzysztof (Lubaczów)

Widzów: ok. 200 osób.

więcej w rozwinięciu>>>

W meczu z Huraganem nie zabrakło emocji, niestety na koniec korzystny rezultat uzyskali gospodarze i to oni mogli cieszyć się z 3 punktów mimo, że w pewnym momencie przegrywali już 0:2.

W pierwszej połowie Huragan nie stworzył sobie ani jednej dobrej sytuacji do zdobycia bramki. Jedyne na co można zwrócić uwagę to dwa rzuty wolne, które nie sprawiły żadnej trudności naszemu bramkarzowi. Pierwsza połowa bezapelacyjnie należała do naszej drużyny, szczególnie dało się to zobaczyć po pierwszych 20 minutach kiedy to gra toczyła się głównie w środku pola. W 23 minucie Artur Skiba otrzymał podanie od Kamila Pilcha i miał przed sobą już tylko Jacka Grocha, jednak strzał Artura był za słaby, aby pokonać doświadczonego bramkarza gospodarzy. W 30 minucie z prawej strony wzdłuż bramki zagrał Marek Pajda, przy słupku czekał już Artur Skiba, który wpakował piłkę do siatki. Chwilę później powinno być już 2:0 po strzale Bartosza Kurasza, jednak jego strzał wspaniale wybronił bramkarz Huraganu. W 40 minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Kamil Pilch, piłka wybita przez obrońcę wróciła do niego i ponownie zagrał w pole karne, tam najwyżej w powietrzu wyskoczył Marek Pajda i skierował głową piłkę do siatki. Gospodarze nie mając nic do stracenia rzucili się do ataku, mogli tego żałować w 42 minucie kiedy to nasza drużyna wyprowadziła groźną kontrę, jednak ostatnie podanie przeciął obrońca i zapobiegł utracie bramki. W doliczonym czasie gry zza pola karnego uderzał Kamil Hulak, jednak Groch nie miał większych problemów z tym strzałem. W odpowiedzi środkiem boiska gospodarze przeprowadzili akcję, piłka dotarła do Łukasza Jagieły, który strzałem w długi róg pokonał Jakuba Sochackiego.

W drugiej połowie nasi zawodnicy ewidentnie myślami zostali w szatni. W 46 minucie nieporozumienie obrony wykorzystali gospodarzy kiedy to z 5 metrów uderzał jeden z zawodników. Sochacki popisał się wspaniałą interwencją, jednak przy dobitce Jagieły był już bezradny. W 49 minucie Daniel Konieczny uderzał, lecz na posterunku czuwał Sochacki broniąc ten groźny strzał. W 51 minucie Jagieła chciał zapisać na swoim koncie trzecią bramkę, jednak na to nie pozwolił nasz bramkarz, który kolejny raz ratował nas przed stratą bramki. W 53 minucie kolejny błąd obrony wykorzystali gospodarze a dokładniej Daniel Konieczny który pokonał Sochackiego mocnym strzałem. W 64 minucie Konieczny ponownie chciał wpisać się na listę strzelców, jednak tym razem kolejną wspaniałą interwencją popisał się Jakub Sochacki wybijając piłkę na rzut rożny. W 72 minucie dobrą akcję stworzył sobie Płomień, końcową fazę zdobyciem bramki mógł zakończyć Marek Pajda, jednak trafił jedynie w słupek. W 74 minucie nieporozumienie naszych zawodników wykorzystał Konieczny, który wychodził na pozycję sam na sam z Jakubem Sochackim. Tuż za Koniecznym znajdował się Łukasz Pajda, który faulował zawodnika Huraganu i za to przewinienie obejrzał czerwony kartonik. W 77 minucie Kamil Pilch próbował uderzyć z dystansu, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką. Tuż po tej akcji kolejną kontrę wyprowadził zespół Huraganu i w polu karnym udanie interweniował obrońca Płomienia. Łukasz Jagieła po tej interwencji padł na murawę i domagał się w wulgarny sposób podyktowania rzutu karnego za co otrzymał żółtą kartkę. To co się stało po chwili chyba nikt się nie spodziewał, gdyż Jagieła wykazał się prawdziwym chamstwem i prostactwem. Odchodząc od arbitra użyl słów obraźliwych i wulgarnych a także zawarł w swojej wypowiedzi groźby w stronę arbitra za co obejrzał od razu czerwoną kartkę. Po wyrównaniu sił gospodarze nie mogli stworzyć już sobie dogodnej sytuacji, za to kilka szans miał nasz zespół. Najpierw w 86` Kamil Hulak uderzał, lecz zbyt lekko z strzałem poradził sobie Jacek Groch. W doliczonym czasie Kamil ponownie znalazł się w dobrej sytuacji, gdy wyszedł oko w oko z Grochem, był jeszcze spychany do boku przez obrońcę jednak udało mu się minąć bramkarza gospodarzy, końcem końców nasz zawodnik uderzał z trudnej pozycji i piłka przeleciała obok słupka.

Już w środę kolejny mecz Płomienia, na własnym stadionie podejmować będziemy Fenix Leszno - zapraszamy - 17:30!!!