Orzeł Przeworsk 2:2 (2:1) Płomień Morawsko

1:0 26` Wilk Karol - głową po wrzutce z boku.

Orzeł Przeworsk: Kurosz Robert, Misiąg Piotr, Tworzydło Maciej, Barszczak Szymon, Kudła Przemysław (83` Gurak Adrian), Pigan Dawid (89` Cząstka Mateusz), Boratyn Piotr, Piątek Marcin (48` Struś Edwin), Wilk Karol, Strączek Radosław, Gurak Paweł

Płomień Morawsko: Konieczny Artur, Lorynowicz Patryk, Kuźniar Szymon, Szuflita Paweł, Pindak Miłosz, Hulak Kamil, Pilch Kamil, Cena Dominik (46` Kuziemko Łukasz), Kurasz Bartosz, Skiba Artur, Owarzany Grzegorz

Kartki żółte: Barszczak Szymon, Misiąg Piotr oraz Skiba Artur

Sędziowali: Kogut Leszek - Galanty Bartłomiej, Kazimir Michał (Przemyśl)

Widzów: ok. 200 osób.

więcej w rozwinięciu>>>

Mecz Orła z Płomieniem zakończył się remisem, czy sprawiedliwym? Myślę, że ten kto był na meczu, potrafi odpowiedzieć na to pytanie.

Początek spotkania należał do Orła, który konsekwentnym rozgrywaniem piłki dążył do przedostania się w pole karne Płomienia, pierwszą okazję na początku spotkania zmarnował Piotr Boratyn, który przedarł się pod bramkę Artura Koniecznego, ale jego lekki strzał po ziemi nie zaskoczył bramkarza Płomienia. Chwilę później bramkarza Orła postraszyć miał zamiar Grzesiek Owarzany, lecz w ostatniej chwili jeden z obrońców dobrze interweniował i wybił piłkę na rzut rożny. Kilkadziesiąt sekund później Przemysław Kudła uderzał z przed pola karnego i piłka po jego strzale przeleciała obok słupka. Kolejna sytuacja to strzał Kamila Hulaka z dystansu, lecz nie mógł on zaskoczyć Roberta Kurosza. W 26 minucie dośrodkowanie z boku wykorzystał Karol Wilk, który głową skierował piłkę do bramki. Chwilę później Marcin Piątek ładnie złożył się do strzału, lecz nieczysto trafił w piłkę, czym ułatwił interwencję Arturowi Koniecznemu. W 33 minucie po strzale jednego z zawodników Orła, Paweł Szuflita zagrał piłkę ręką i arbiter główny wskazał na wapno. Jedenastkę na bramkę pewnym strzałem zamienił Maciej Tworzydło. Kolejne minuty przynosiły co raz śmielsze ataki zawodników Płomienia na bramkę Orła, natomiast gospodarze postanowili utrzymać taki stan meczu do końca pierwszej połowy. W 38 i 40 minucie dwa razy świetną interwencją popisał się Kurosz, najpierw po strzale Grześka Owarzanego a później Szymona Kuźniara z tym, że za drugim razem piłkę musiał już piąstkować. Dwie minuty przed regulaminowym zakończeniem pierwszej części meczu faulowany tuż przed polem karnym był Grzegorz Owarzany, do wykonania rzutu wolnego podszedł Kamil Hulak i po pięknym strzale piłka wpadła do siatki a bramkarz mógł ją tylko odprowadzić wzrokiem.

Druga połowa meczu mogła kapitalnie rozpocząć się dla Płomienia, bowiem w 47 minucie szarżę bokiem boiska przeprowadził Artur Skiba, jego strzał ostatecznie wybronił bramkarz Orła, który sparował piłkę na rzut rożny. Świetną indywidualną akcją popisał się chwilę później Edwin Struś, który chciał wykończyć ją strzałem, lecz piłka przeleciała obok słupka. W 59 minucie po rozegraniu rzutu rożnego w polu karnym faulowany był Artur Skiba i sędzia po raz drugi w tym spotkaniu wskazał na 11 metr. Pewnym i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Kamil Hulak, dla którego była to druga bramka w tym meczu. Kolejne minuty mijały a gra toczyła się głównie w środku pola, dopiero pod koniec meczu gospodarze ruszyli do ataków na bramkę Płomienia. W 85 minucie Tworzydło uderzył z rzutu wolnego, bezpańska piłka przeszła przez pole karne i zmierzała w światło bramki, na posterunku czuwał Artur Konieczny, który popisał się fenomenalną interwencją i sparował piłkę na rzut rożny. Po rozegraniu wspomnianego stałego fragmentu gry bohaterem Płomienia został Szymon Kuźniar, który głową wybijał piłkę z linii bramkowej po strzale jednego z zawodników Orła.

Nasz zespół przywiózł punkt z bardzo ciężkiego wyjazdu a już w najbliższą niedzielę o 14:00 zmierzy się przed własną publicznością z MKS Kańczuga.