Płomień w II rundzie Okręgowego Pucharu Polski!!!

Płomień Morawsko 4:2 (0:2) Orzeł Przeworsk

Bramki:

0:1 11` Listkowski Maciej - strzał z 16 metrów przy słupku

0:2 45` Wilk Karol - strzał w zamieszaniu w boczną siatkę

1:2 56` Malinowski Jarosław as. Pilch Kamil - strzał po ziemi w boczną siatkę

2:2 62` Malinowski Jarosław as. Pilch Kamil - strzał z pierwszej piłki w boczną siatkę

3:2 74` Pilch Kamil - as. Pajda Marek - strzał z 10m w sytuacji sam na sam z bramkrzem

4:2 87` Adamarek Kamil as. Pilch Kamil - strzał pod poprzeczkę

Płomień Morawsko: Góra Damian, Sawa Tomasz (87` Gwóźdź Kamil), Pajda Łukasz, Szuflita Paweł, Gil Radosław (42` Mrozowicz Tomasz), Stawiarski Mariusz, Pilch Kamil, Hulak Kamil, Adamarek Kamil, Kalemba Jakub (46` Pajda Marek), Malinowski Jarosław (85` Lorynowicz Patryk)

Orzeł Przeworsk: Przewrocki Adrian, Listkowski Maciej (46` Błajda Krystian), Flis Jacek (46` Rączka Kacper), Wilk Karol, Nikanovych Andrij (46` Barszczak Szymon), Struś Edwin (46` Boratyn Piotr), Kowal Mateusz, Kmiotek Kamil (46` Piątek Marcin), Ostrzywilk Daniel, Sykała Radosław (33` Strączek Radosław), Salwach Radosław

Kartki żółte: Strączek Radosław, Kowal Mateusz, Barszczak Szymon

Sędziowali: Kogut Marcin - Grodecki Piotr, Małysz Paweł (Przemyśl)

Widzów: ok. 50 osób

więcej w rozwinięciu>>>

Płomień pokonał Orła Przworsk i zameldował się w II rundzie Okręgowego Pucharu Polski.

Nikt z obecnych na dzisiejszym meczu Płomienia z Orłem na brak emocji nie narzekał. Pierwsza połowa bezapelacyjnie należała do gości, którzy wysoko atakowali naszych zawodników i nie dali pola manewru gospodarzom, których gra skupiła się wybijaniu piłek poza obręb pola karnego. Nie mogliśmy stworzyć praktycznie żadnej akcji, która zakończyłaby się strzałem na bramkę Orła. Strzelanie dla gości rozpoczął Maciej Listkowski, który uderzył z 16 metrów przy słupku nie dając szans na skuteczną interwencję naszemu bramkarzowi. Goście kreowali sobie w prosty sposób sytuacje i dochodzili do strzałów, lecz albo zawodziła skuteczność, albo skutecznie interweniował Damian Góra. W końcowych sekundach pierwszej części gry bramkę na 2:0 zdobył Karol Wilk.

Na drugą część gry nasi zawodnicy nawzajem mobilizowali się i celem było strzelenie przynajmniej jednej bramki gościom i próba zniwelowania jak największej liczby zapędów ofensywnych graczy Orła. Nikt nie spodziewał się tego co miało za chwilę nastąpić. Już od pierwszych minut drugiej połowy dwukrotnie bramkarza Orła postraszył Kamil Adamarek, niecelny strzał zanotował także Kamil Hulak. Z minuty na minutę nasza gra zaczęła się co raz bardziej układać i śmielej atakowaliśmy na bramkę gości. W 56 minucie piłkę do Jarka Malinowskiego dograł Kamil Pilch a nasz napastnik w dziecinny sposób zabawił się z obrońcą Orła i posłał piłkę po ziemi do bramki obok bezradnego Przewrockiego. Kilka minut później niemal identyczną piłkę do Jarka posłał znów Kamil i tym razem Jarek nie kalkulował, tylko z pierwszej piłki uderzył na bramkę Orła i piłka znów zatrzepotała w siatce. Międzyczasie dobre okazje na zdobycie bramki marnowali Kamil Adamarek i Kamil Hulak. W 74 minucie kombinacyjną akcję wykreowali nasi zawodnicy, ostatecznie Marek Pajda podał piłkę do wychodzącego na pozycję sam na sam z bramkarzem Kamila Pilcha, a ten umieścił piłkę w siatce. W ostatnich minutach meczu Kamil Pilch dograł piłkę do Kamila Adamarka, a napastnik Płomienia pewnym strzałem pod poprzeczkę umieścił piłkę w bramce ustalając tym samym wynik meczu. Po kilku kolejnych minutach arbiter zakończył spotkanie i tym samym Płomień awansował do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski.